Mikäli olet innokas toimimaan yhdistyksen ja rakkaan rotumme eteen, ole matalalla kynnyksellä yhteydessä ja tarjoudu avuksi – aktiivisia toimijoita tarvitaan aina kaikenlaisiin pieniin ja isompiin toimiin!

Venäjänbolonkat ry:n toimihenkilöt 2024

Hallituksen sähköposti: hallitus@venajanbolonkat.fi
Kaikkien hallitusten jäsenten sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@venajanbolonkat.fi

Puheenjohtaja
Ritva Kiiski
puheenjohtaja@venajanbolonkat.fi

Varapuheenjohtaja
Venla Ristkari
varapuheenjohtaja@venajanbolonkat.fi

Sihteeri
Laura Liukko
sihteeri@venajanbolonkat.fi

Muut hallituksen jäsenet:
Aili Ketonen
Laura Liukko
Venla Ristkari
Raisa Still
Eveliina Turpeinen
Jaana Vesterberg-Lahtela

Minna Huppunen – varajäsen
Nora Lakima – varajäsen
Jenna Timonen – varajäsen

———————————————————————————

Rahastonhoitaja 
Laura Liukko
talous@venajanbolonkat.fi

Webmaster:
Jenna Timonen
webmaster@venajanbolonkat.fi

Yhdistyksen sosiaalinen media:
Raisa Still & Eveliina Turpeinen
some@keravanagilityteam.com

Aluetoimintakoordinaattori:
Raisa Still
aluetoiminta@venajanbolonkat.fi

Rotuneuvoja:

Venla Ristkari
+358 40 727 9967
rotuneuvoja@venajanbolonkat.fi
Rotuneuvojalta saat ohjausta venäjänbolonkien hankintaan, hoitoon ja kasvatukseen.


Tietosuojavaltuutettu:
Jenna Timonen

Jalostustoimikunta (+ Kansainvälisten asioiden vastuutaho/Eurooppa):
jalostus@venajanbolonkat.fi

Minna Huppunen
Ritva Kiiski
Tia Lenkkeri

—-

Toiminnantarkastajat
Irmeli Hjerppe ja Birgitta Lehtinen

Varatoiminnantarkastajat
Teija Nyström ja Jaana Latva

Yhdistyksen posti:
Venäjänbolokat ry c/o Nora Lakima
Tehdasaukio 1 as 6
24100 Salo

Jäsenjulkaisun aineistot:
Bolonkaposti – bolonkaposti@venajanbolonkat.fi
Vastuuhenkilöt: Raisa Still & Jenna Timonen

Yhdistyksen tilinumero:
Osuuspankki IBAN: FI64 5720 1020 3138 76
BIC:OKOYFIH

Y-tunnus: 3076212-9

jonnaheinola