Vuoden RTB -kisan tulokset

VUODEN RTB 2021
FLYING CARPET’S WORKAHOLIC
VUODEN VSP BOUNIEN IN YOUR DREAMS

1. Flying Carpet’s Workaholic 72p. om. Sarla Koistinen ja Juho Koistinen 
2. Bounien In Your Dreams 64p. om. Anne Pekkola-Tilli
3. Zvezdnyi Triumf Dorofey 63p. om. E. Nieminen ja E. Sinervo 
4. Stony River´s Wanted And Desired 61p. om. Minna Parkkinen
5. Entre Nous Velikaya Knyazhna Diodora 60p. om. Soile Tankka
6. Charli-Cvet Vinny Vrch 48p. om. Sirpa Siilin ja Minna Parkkinen
7. Samira’s Garden Cleopatra Hope 47p. om. Jonna Heinola
8. Russkaya Roskosh Zarislav 39p. om. Catarina Finell ja Susann Forsberg 
9. Samira´s Garden Candle Ligh 36p. om. Catarina Finell
10. Bounien Just What The Doctor Ordered 24p. om.  E. Nieminen, E. Sinervo ja N.Kuisma
11. Havastar’s Hertha Hermione 23p. om. Jonna Heinola
12. Bounien Pick Of The Bunch 21p. om. E. Nieminen, E. Sinervo ja N.Piispanen
13. Samira´s Garden Day Of Glory 16p.  om. Catarina Finell
14. Samira´s Garden Cotton Field 12p. om. Susann Forsberg 
15. Russkaya Roskosh Zhasmin 11p. om. Jonna Heinola ja Venla Ristkari
16. Flying Carpet´s Chocoholic 9p. om. Niina Junttila
17. Charmingdivas Dario 4p. om. Jonna Heinola

VUODEN TULOKAS
ENTRE NOUS VELIKAYA KNYAZHNA DIODORA

1. Entre Nous Velikaya Knyazhna Diodora 67p. om. Soile Tankka
2. Bounien Pick Of The Bunch 45p. om. E. Nieminen, E. Sinervo ja N.Piispanen
3. Havastar’s Hertha Hermione 24p.  om. Jonna Heinola

VUODEN VETERAANI
ZVEZDNYI TRIUMF DOROFEY

1. Zvezdnyi Triumf Dorofey 60 p. om. E. Nieminen ja E. Sinervo 

VUODEN PENTU
BOUNIEN PICK OF THE BUNCH

1. Bounien Pick Of The Bunch 36p. om. E. Nieminen, E. Sinervo ja N.Piispanen
2. Citarazoolon The Sound Of Silence 10p. om. Sarla Koistinen ja Juho Koistinen

VUODEN KASVATTAJA
SAMIRA’S GARDEN

1. Samira´s Garden 12p. kasvattaja Catarina Finell

——————————————–

VUODEN RTB 2020
BOUNIEN ENORMOUS EGO OF A MUSKETEER
VUODEN VSP 2020 FLYING CARPET’S CHOCOHOLIC

Vuoden RTB 2020 (osallistujia 17)

1 .BOUNIEN ENORMOUS EGO OF A MUSKETEER 59p. om. Erja Nieminen, Eveliina Sinervo ja Nea Piispanen
2. FLYING CARPET’S WORKAHOLIC 50p. om. Kari Kuosmanen
3. SAMIRA´S GARDEN COTTON FIELD 40p. om. Catarina Finell & Susann Forsberg
4. FLYING CARPET’S CHOCOHOLIC 37p. om. Kari Kuosmanen ja Niina Junttila
5. FLYING CARPET’S VIP AT MIR 32p. on. Niina Junttila
6. BOUNIEN CATCHING FIRE 25p. om. Erja Nieminen, Eveliina Sinervo ja Niina Kuisma
7. SAMIRA´S GARGEN DAY OF GLORY 24p. om Catarina Finell
8. SAMIRA’S GARDEN EVANGELINA LOVE 21p. om. Ilona Kinnunen
9. BOUNIEN JUST WHAT THE DOCTOR ORDERED 19p. om. Erja Nieminen, Eveliina Sinervo ja Niina Kuisma
10. RUSSKAYA ROSKOSH ZARISLAV 18p. om. Catarina Finell & Susann Forsberg
10. SAMIRA´S GARDEN ENDLESS GIFT OF GRACE 18p. om. Catarina Finell
12. MELLVIN’S MOST CLASSY ADELE 17p. om. Erja Nieminen ja Eveliina Sinervo
13. SAMIRAS´S GARDEN CANDLE LIGHT 16p. om. Catarina Finell
13. ZVEZDNYI TRIUMF DOROFEY 16p. om. Erja Nieminen ja Eveliina Sinervo
15. TVERSKAYA LEGENDA NASTOYASCHIY FRANT 11p. om. Erja Nieminen ja Eveliina Sinervo
16. BOUNIEN FEMME FATALE 10p. om. Erja Nieminen ja Eveliina Sinervo
17. FLYING CARPET´S FASHIONHOLIC 8p. om. Jaana Kilpeläinen

VUODEN TULOKAS 2020 FLYING CARPET’S WORKAHOLIC

Vuoden Tulokas 2020 (osallistujia 8)

1. FLYING CARPET’S WORKAHOLIC 63p. om. Kari Kuosmanen
2. FLYING CARPET’S CHOCOHOLIC 37p. om. Kari Kuosmanen ja Niina Junttila
3. BOUNIEN JUST WHAT THE DOCTOR ORDERED 23p. om. Erja Nieminen, Eveliina Sinervo ja Niina Kuisma
4. MELLVIN’S MOST CLASSY ADELE 19p. om. Erja Nieminen ja Eveliina Sinervo
5. FLYING CARPET´S FASHIONHOLIC 15p. om. Jaana Kilpeläinen
6. RUSSKAYA ROSKOSH ZARISLAV 14p. om. Catarina Finell & Susann Forsberg
7. SAMIRA’S GARDEN EVANGELINA LOVE 8p. om. Ilona Kinnunen
8 .SAMIRA´s GARDEN ENDLESS GIFT OF GRACE 7p. om. Catarina Finell
VUODEN PENTU 2020 FLYING CARPET´S FASHIONHOLIC
Vuoden Pentu 2020 (osallistujia 5)
1. FLYING CARPET´S FASHIONHOLIC 38p. om. Jaana Kilpeläinen
2. FLYING CARPET’S WORKAHOLIC 29p. om. Kari Kuosmanen
3. RUSSKAYA ROSKOSH ZARISLAV 24p. om. Catarina Finell & Susann Forsberg
4. BOUNIEN JUST WHAT THE DOCTOR ORDERED 14p. om. Erja Nieminen ja Eveliina Sinervo
5. BOUNIEN IF LOOK COULD KILL 10p. om. Erja Nieminen ja Eveliina Sinervo

VUODEN KASVATTAJA 2020 SAMIRA´S GARDEN

Vuoden kasvattaja 2020 (osallistujia 2)

1. SAMIRA´S GARDEN 48p. om. Catarina Finell
2. FLYING CARPET´S 12p. om. Kari Kuosmanen

———————————————

VUODEN RTB 2019
Bounien Femme Fatale
VUODEN VSP 2019 Tverskaya Legenda Nastoyaschiy Frant

Vuoden 2019 RTB, tulokas ja pentu kisoihin ilmoitettu yhteensä 26 koiraa
Vuoden 2019 RTB kisassa yht. 19 koiraa
Vuoden Tulokas kisassa yht. 9 koiraa
Vuoden Pentu kisassa yht. 10 koiraa
Yhteensä 38 kisapisteytystä

VUODEN RTB 2019 Bounien Femme Fatale
VUODEN VSP 2019 Tverskaya Legenda Nastoyaschiy Frant

1. Bounien Femme Fatale N 70 p/5 70 Erja Nieminen & Eveliina Sinervo
2. Tverskaya Legenda Nastoyaschiy Frant U 69 p/5 69 Erja Nieminen & Minna Parkkinen & Soile Tankka
3. Bounien Enourmous Ego Of the Musketeer U 66 p/5 66 Nea Piispanen & Erja Nieminen & Eveliina Sinervo
4. Samira´s Garden Count Your Blessings N 60 p/5 60 Satu Sariola
5. Samira ́s Garden Candle Light U 57 p/5 57 Catarina Finell
6. Samira´s Garden Cotton Field U 57 p/5 57 Catarina Finell & Susann Forsberg
7. Charli-Cvet Vinny Vrch U 53 p/5 53 Sirpa Siilin & Minna Parkkinen
8. Stony River’s for Your Viewing Pleasure N 50 p/5 50 Minna Parkkinen & Sirpa Siilin
9. Samira´s Garden Day Of Glory U 43 p/5 43 Catarina Finell
10. Abendito´s Charming Casanova U 42 p/5 42 Outi Paatola
11. Bounien Devil Wears Prada N 41 p/4 41 Minna Parkkinen & Erja Nieminen & Eveliina Sinervo
12. Tverskaya Legenda Teploe Schastie U 34 p/4 34 Emilia Backlund & Annette Backlund & Catarina Finell
13. Bounien Catching Fire N 30 p/2 30 Niina Kuisma & Erja Nieminen & Eveliina Sinervo
14. Flying Carpet´s Mariinsky Soprano N 29 p/5 29 Outi Paatola
15. Samira´s Garden Early Morning Blessing N 28 p/5 28 Katariina Hubara
Jaettu 16. sija Bounien Direct Action U 20 p/2 20 Mykrä Sarianne
Jaettu 16. sija Samira´s Garden Endless Gift Of Grace N 20 p/3 20 Catarina Finell
18. Samira´s Garden Evangelina Love N 20 p/2 12 Ilona Kinnunen
19. Bouninen Cream of The Crop U 8 p/1 8 Erja Nieminen & Eveliina Sinervo

VUODEN TULOKAS 2019 Bounien Femme Fatale

1. Bounien Femme Fatale N 84 p/7 84 Erja Nieminen & Eveliina Sinervo
2. Tverskaya Legenda Nastoyaschiy Frant U 82 p/7 82 Erja Nieminen & Minna Parkkinen & Soile Tankka
3. Charli-Cvet Vinny Vrch U 70 p/7 70 Sirpa Siilin & Minna Parkkinen
4. Stony River’s for Your Viewing Pleasure N 65 p/5 65 Minna Parkkinen & Sirpa Siilin
5. Tverskaya Legenda Teploe Schastie U 42 p/4 42 Emilia Backlund & Annette Backlund & Catarina Finell
6. Samira´s Garden Day Of Glory U 20 p/2 20 Catarina Finell
7. Samira´s Garden Evangelina Love N 19 p/2 19 Ilona Kinnunen
8. Samira´s Garden Endless Gift Of Grace N 17 p/2 17 Catarina Finell
9. Samira´s Garden Early Morning Blessing N 14 p/1 14 Katariina Hubara

VUODEN PENTU 2019, jaettu 1. sija Quality From Betty Krasotka Moja
VUODEN PENTU 2019, jaettu 1. sija Tverskaya Legenda Teploe Schastie

1. Quality From Betty Krasotka Moja N 36 p/3 36 10 lisäpistettä neljännestä näyttelystä, ei viiidettä näyttelyä, joten 36+10=46 Niina Junttila
1. Tverskaya Legenda Teploe Schastie U 36 p/2 36 10 lisäpistettä neljännestä näyttelystä, ei viiidettä näyttelyä, joten 36+10=46 Emilia Backlund & Annette Backlund & Catarina Finell
3. Stony Rivers for Your Viewing Pleasure N 3 34 34 p/3 Minna Parkkinen & Sirpa Siilin
4. Samira´s Garden Endless Gift Of Grace N 3 31 31 p/3 Catarina Finell
5. Bounien Head Over Heels N 3 30 30 p/3 Nette Piispanen & Erja Nieminen & Eveliina Sinervo
6. Flying Carpet’s Workaholic U 2 24 24 p/2 Kari Kuosmanen
7. Flying Carpet’s Fashionholic U 2 19 19 p/2 Jaana Kilpeläinen
8. Samira´s Garden Evangelina Love N 2 17 17 p/2 Ilona Kinnunen
9. Bounien Give Me Five ”Bono” U 1 12 12 p/1 Sointu Siven
10. Samira´s Garden Early Morning Blessing N 1 6 6 p/1 Katariina Hubara

———————————————

VUODEN RTB 2018

VUODEN RTB 2018 Zvezdnyi Triumf Dorofey
VUODEN VSP 2018 Samira´s Garden Cleopatra Hope

Vuoden RTB 2018, tulokas ja pentu kisoihin ilmoitettu yhteensä 21 koiraa
Vuoden RTB 2018 kisassa yht. 18 koiraa
Vuoden RTB 2018 Tulokas kisassa yht. 9 koiraa
Vuoden RTB 2018 Pentu kisassa yht. 9 koiraa
Yhteensä 36 kisapisteytystä

1 Zvezdnyi Triumf Dorofey U 72 Vuoden RTB 72/5 Erja Nieminen & Eveliina Sinervo
2 Bounien Enormous Ego Of a Musketeer U 65 65/5 Erja Nieminen & Eveliina Sinervo
3 Bounien Cream Of The Crop U 64 64/5 Erja Nieminen & Eveliina Sinervo
4 Samira´s Garden Cleopatra Hope N 62 Vuoden VSP 62/5 Jonna Heinola
5 Bounien Femme Fatale N 60 60/4 Erja Nieminen & Eveliina Sinervo
6 Bounien Devil Wears Prada N 58 58/5 Erja Nieminen & Minna Parkkinen
7 Bounien Catching Fire N 57 57/4 Erja Nieminen, Eveliina Sinervo, Niina Kuisma & Antti Kuisma
8 Flying Carpet’s Vip at Mir N 53 53/5 Kari Kuosmanen, Mikko Lindroos & Niina Junttila
9 TSVET HIBIN ROZMARIN U 50 50/5 Venla Ristkari
10 Tsvet Hibin Howeya N 43 43/5 Venla Ristkari
11 Samira´s Garden Candle Light N 42 42/5 Catarina Finell
12 Talisman Zapada Darina N 32 32/5 Catarina Finell & Jonna Heinola
14 Samira´s Garden Cotton Field U 25 25/5 Catarina Finell
15 Russkaya Roskosh Hrabroe Serdtse U 21 21/3 Catarina Finell & Susann Forsberg
16 Samira´s Garden Cassandra May N 4 4/2 Annette Backlund
17 Samira´s Garden Day Of Glory N 4 4/1 Catarina Finell
18 Samira´s Garden Count Your Blessings N 2 2/2 Satu Sariola

VUODEN TULOKAS 2018 Bounien Enormous Ego Of a Musketeer

1 Bounien Enormous Ego Of a Musketeer U 172 Vuoden Tulokas 172/15 Erja Nieminen & Eveliina Sinervo
2 Tsvet Hibin Howeya N 160 160/17 Venla Ristkari
3 Bounien Devil Wears Prada N 136 136/11 Erja Nieminen & Minna Parkkinen
4 Flying Carpet’s Vip at Mir N 82 82/8 Kari Kuosmanen, Mikko Lindroos & Niina Junttila
5 Bounien Femme Fatale N 67 67/4 Erja Nieminen & Eveliina Sinervo
6 Talisman Zapada Darina N 47 47/6 Catarina Finell & Jonna Heinola
7 Abendito´s Charming Casanova U 28 28/2 Outi Paatola
8 Russkaya Roskosh Hrabroe Serdtse U 12 12/1 Catarina Finell & Susann Forsberg
9 Samira´s Garden Day Of Glory N 10 10/1 Catarina Finell

VUODEN PENTU 2018 Flying Carpet’s Vip at Mir

1 Flying Carpet’s Vip at Mir N 36 kolmesta seuravasta kahdesta kustakin 12 p, yhdestä 10 p, yht. 6 nlyä 24+10=34 p. 12+12+10=34 Kari Kuosmanen, Mikko Lindroos & Niina Junttila
2 GRAFINYA VISHENKA N 36 kahdesta seuraavasta kustakin 12 p, yht 24 p. , pennuissa yht. 5 nlyä 12+12=24 Venla Ristkari
3 Samira´s Garden Day Of Glory N 36 seuraavasta 10 p, pennuissa yht. 4 nlyä 10 Catarina Finell
4 Tsvet Hibin Howeya N 34 Venla Ristkari
5 Bounien Enormous Ego Of a Musketeer U 34 Erja Nieminen & Eveliina Sinervo
6 Bounien Femme Fatale N 22 Erja Nieminen & Eveliina Sinervo
7 Ivan Zavoyevatel Shiro Sho U 16 Outi Paatola
8 Bounien Devil Wears Prada N 12 Erja Nieminen & Eveliina Sinervo
9 Samira´s Garden Deborah´s Song N 10 Catarina Finell

hejw14-hew14-e28093-kopio1
17.3.2015 002

Vuoden RTB 2017

1. sija: Samira´s Garden Cleopatra Hope. om. Catarina Finell & Jonna Heinola (74p/5).

2. sija: Flying Carpet´s KGB Agent Maruska. om. Kari Kuosmanen & Mikko Lindroos (64p/5).
3. sija & Vuoden VSP RTB: Zvezdnyi Triumf Dorofey. om. Erja Nieminen & Eveliina Sinervo (58p/4).
4. sija: Ida-Wallen’s Kira Kathinka La Ros. om. Outi Paatola & Hanna Laakkonen (55p/5).
5. sija: Russkaya Roskosh Hrabroe Serdtse. om. Catarina Finell & Susann Forsberg (48p/5).
6. sija: Bounien Cream of The Crop. om Erja Nieminen & Eveliina Sinervo (44p/5).
7. sija: Nevelichki Evgeniy Onegin. om. Outi Paatola & Jaana Tumppila & Maarit Ritari (43p/4).
8. sija: Bounien Catching Fire. om. Niina Kuisma (39p/5).
9. sija: Samira´s Garden Candle Light. om. Catarina Finell (36p/3).
10. sija: Abendito’s Blessing and Joy. om. Marja Koukkari (24p/2).
11. sija: Fly Fly Wonder Woman. om. Maarit Ritari & Jaana Tumppila (20p/2).
12. sija: Fly Fly Easy Lover at Abendito’s. om. Maarit Ritari ja Jaana Tumppila (12p/2).
13. sija: Samira´s Garden Cotton Field. om. Catarina Finell &Susan Forsberg (17p/2)
14. sija: Fly Fly Man of Steel. om. Maarit Ritari ja Jaana Tumppila (6p/1).

Vuoden Tulokas 2017

1.sija: Samira´s Garden Cleopatra Hope. om. Catarina Finell & Jonna Heinola (161p/13).

2. sija: Ida-Wallen’s Kira Kathinka La Ros. om. Outi Paatola & Hanna Laakkonen (118p/9).
3. sija: Russkaya Roskosh Hrabroe Serdtse. om. Catarina Finell & Susann Forsberg (113p/11).
4. sija: Bounien Cream of The Crop. om Erja Nieminen & Eveliina Sinervo (67p/5).
5. sija: Flying Carpet´s KGB Agent Maruska. om./owners: Kari Kuosmanen & Mikko Lindroos (66p/5).
6. sija: Bounien Catching Fire. om. Niina Kuisma (61p/5).
7. sija: Samira´s Garden Cotton Field. om. Catarina Finell &Susan Forsberg (55p/5)
8. sija: Samira´s Garden Candle Light. om./owner: Catarina Finell (48p/5).
9. sija: Abendito’s Blessing and Joy. om. Marja Koukkari (31p/3).
10. sija: Fly Fly Man of Steel. om. Maarit Ritari ja Jaana Tumppila (30p/2).
11. sija: Fly Fly Easy Lover at Abendito’s. om. Maarit Ritari ja Jaana Tumppila (27p/3).
12. sija: Fly Fly Wonder Woman. om. Maarit Ritari & Jaana Tumppila (23p/2).
13. sija: Samira´s Garden Count Your Blessings. om. Satu Sariola (16p/2).
13. sija: Samira´s Garden Cassandra May. om. Annette Backlund (15p/2).

Vuoden Pentu 2017

1. sija: Fly Fly Wonder Woman. om. Maarit Ritari & Jaana Tumppila (36p/3).
+ 12 lisäpistettä neljännestä näyttelystä ja 12 lisäpistettä viidennestä näyttelystä, joten voittaa 1. sijan pisteillä 36+12+12=60. (60p/5).

2.sija: Talisman Zapada Darina. om. Catarina Finell & Jonna Heinola (36p/3).
+ 12 lisäpistettä neljännestä näyttelystä, joten 2.sija pisteillä 36+12=48. (48p/4).
3.sija: Ida-Wallen’s Kira Kathinka La Ros. om. Outi Paatola & Hanna Laakkonen (33p/3).
4.sija: Fly Fly Man of Steel. om. Maarit Ritari ja Jaana Tumppila (32p/3).
5.sija: Kaivopuiston Rhinestone Cowboy Rusty. om. Marja Koukkari (22p/2).
6.sija: Fly Fly Catwoman. om. Maarit Ritari & Jaana Tumppila (14p/2).
8.sija (ajettu sija): Russkaya Roskosh Hrabroe Serdtse. om. Catarina Finell & Susann Forsberg (12p/1) & Bounien Cream of The Crop. om. Erja Nieminen & Eveliina Sinervo (12p/1).
10.sija: Bounien Catching Fire. om. Niina Kuisma (10p/1).

———————————————

Vuoden 2016 Menestynein RTB

Zvezdnyi Triumf Dorofey . om./owners: Erja Nieminen & Eveliina Sinervo (75p/5)

PU 2. Nevelichki Evgeniy Onegin . om./owners: Outi Paatola & Jaana Tumppila & Maarit Ritari (5p/1)

Vuoden 2016 VSP RTB

Galina Golden vom Desenberg. om./owners: Kari Kuosmanen & Mikko Lindroos (64p/5)

PN 2. Melody od Krásné řeky. om./owner: Catarina Finell (34/4)

Vuoden 2016 RTB Juniori

Bounien Amore Borealis Ariel. om./owners: Erja Nieminen & Eveliina Sinervo (44p/3)

2. Tsvet Hibin Rozmarin . om./owner: Venla Ristkari (30p/3)
3. Flying Carpet´s KGB Agent Maruska . om./owners: Kari Kuosmanen & Mikko Lindroos (27p/2)
4. Abendito’s Angel At Bayarin. om./owners: Marja Pajarinen ja Outi Paatola (12p/2)

Vuoden 2016 RTB Pentu

Samira´s Garden Cleopatra Hope. om./owner: Catarina Finell & Jonna Heinola (24p/3)

2. Samira´s Garden Candle Light. om./owner: Catarina Finell (14p/2)
3. Abendito’s Blessing and Joy. om./owners: Marja Koukkari ja Outi Paatola (9p/1)
4. Flying Carpet´s KGB Agent Maruska . om./owners: Kari Kuosmanen & Mikko Lindroos (8p/1)
5. Samira´s Garden Cotton Field. om./owner: Catarina Finell & Susann Forsberg (6p/2)
6. Samira´s Garden Cassandra May. om./owners: Annette Backlund (6p/1)

———————————————

Vuoden 2015 RTB

1. Zvezdnyi Triumf Dorofey om./owners: Erja & Eveliina Nieminen (88p/5)

Leo Riga winner 2015,2
2. Nikola Iz Roda Grande (20p/2)

Vuoden VSP RTB 2015

1. Melody Od Krasne Reky om./owner: Catarina Finell (62p/5)

2. Paloma Love Aneriko (60p/5)
3. Galina Golden vom Desenberg (50p/5)
4. Nevelichki Ekateterina Velikaya (18p/2)
5. COCO CHANELL Krasotka Moja (14p/1)
5. Sozvezdie Diany Shanezhka (14p/1)
7. Lilja Hope Golden vom Desenberg (10p/1)

Vuoden juniori 2015

1. Paloma Love Aneriko om./owners: Jaana Tumppila & Outi Paatola (60p/5)
2. Melody Od Krasne Reky (58p/5)
3. Galina Golden vom Desenberg (28p/3)
4. Nikola Iz Roda Grande (20p/2)
5. Nevelichki Ekateterina Velikaya (18p/2)
6. COCO CHANELL Krasotka Moja (14p/1)
6. Sozvezdie Diany Shanezhka (14p/1)
7. Lilja Hope Golden vom Desenberg (10p/1)

Pennut 2015

1. Zhemchuzhinka Assol Doctor Gaffs om./owner: Carola Stolpe-Fagernäs (24p/3)
2. DANDY COLOR Canis Bohemia (16p/2)
3. Ida-Wallen’s Helenka (8p/1)
3. JASMINE-CVET Vinny VRCH (8p/1)
3. Lilja Hope Golden vom Desenberg (8p/1)
6. COCO CHANELL Krasotka Moja (6p/1)

Päivitetty 12.3.2022